SORBNETSORBNET to system rozliczeniowy, który używany jest to rozliczeń wysokich kwot. Prowadzony jest przez Narodowy Bank Polski. System ten obsługuje rachunki bieżące banków, które prowadzone są przez NBP i służą do rozliczeń między bankami. Wszystkie rozliczenia prowadzone przez SORBNET realizowane są w czasie rzeczywistym.

Jakie korzyści dla klientów banków wynikają z posiadania usługi SORBNET? Przede wszystkim dzięki temu systemowi przelewy międzybankowe dokonywane są na bieżąco. Czas jaki upływa między zleceniem przelewu w jednym banku, a zaksięgowaniem tego przelewu na koncie w drugim banku to kilka minut. Bez systemu SORBNET przelewy realizowane są w sesjach, a najkrótszy możliwy czas oczekiwania to dwie godziny.


W systemie rozliczeniowym SORBNET zlecenia przyjmowane są w godzinach 7:30 – 18:00, lub 7:30 – 18:00 dla zleceń klienckich. Przelewy w tym systemie przyjmowane są w złotówkach, ale istnieje także system SORBNET-EURO, który umożliwia rozliczenia w Euro i jest połączony z systemem europejskim, czyli RTGS TARGET.

Najczęściej komentowane:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,