pko bp logoKonto Za Zero jest najnowszą ofertą banku PKO BP. Instytucja ta chce zmienić swój wizerunek i wprowadzić darmowe rachunki dla klientów indywidualnych. Przypomnijmy, iż do tej pory za konta w PKO BP płaciło się dość dużo, przez co z pewnością wielu klientów odchodziło z tego banku. Dzisiaj przeanalizujemy ofertę Konta Za Zero, by sprawdzić, jak wiele się zmieniło i czy owy rachunek osobisty jest rzeczywiście taki opłacalny.


Konto Za Zero przeznaczone jest przede wszystkim dla osób pełnoletnich. Prowadzone jest tylko i wyłącznie w walucie polskiej – złotówkach.

Bank PKO BP reklamuje się, iż prowadzenie Konta Za Zero, jak sama nazwa wskazuje, jest darmowe. Nie jest to jednak stwierdzenie do końca prawdziwe. Opłata comiesięczna za ten rachunek nie będzie pobierana tylko wtedy, kiedy miesięczne wpływy będą wynosiły przynajmniej 2000zł. W przeciwnym razie, z naszego Konta Za Zero zostanie potrącona nam prowizja w wysokości 6,90zł.

Wydanie, a także utrzymanie karty debetowej do tego rachunku jest całkowicie darmowe. Opłaty nie poniesiemy również za wypłaty w bankomatach PKO BP oraz BZ WBK i eService. Jeżeli natomiast będziemy zmuszeni pobrać pieniądze w innych bankomatach, z naszego rachunku zostanie odjęta kwota 3% wypłacanej sumy, ale nie mniej niż 5zł. Stawka ta jest bardzo duża i jest to duży minus tego rachunku.

Wszystkie przelewy wewnętrzne, wykonywane z Konta Za Zero są darmowe, bez względu na to, z jakiego kanału dostępu korzystamy. Przelewy zewnętrzne natomiast nie do końca. Przelew zewnętrzny przez Internet jest darmowy, ale chcąc wysłać pieniądze na rachunek w innym banku poprzez serwis telefoniczny, z naszego konta zostanie odjęte nam 3zł, w oddziale banku – 5zł, natomiast w urzędach samoobsługowych – 1zł.

Bank PKO BP daje nam na rachunku oprocentowanie naszych środków, które wynosi 0,01%. Jest to kwota niezwykle mała, wręcz niezauważalna dla zwykłego użytkownika rachunku. Kapitalizacja odsetek ma miejsce co miesiąc.

Wszystkie środki, jakie przechowujemy na Koncie Za Zero są gwarantowane w 100% przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny na kwotę do 100 000 euro.

Zarówno przeniesienie, jak i założenie Konta Za Zero jest bardzo łatwe. Nie będą potrzebne nam żadne dokumenty, prócz dowodu osobistego, albo paszportu.

Dodatkowo do rachunku bardzo łatwo można utworzyć konto oszczędnościowe, skorzystać z salda debetowego do 1000zł lub kredytu odnawialnego.

Zobacz także

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,