Open Finance logoOpen Finance nie jest bankiem, ale w swojej ofercie posiada wiele produktów bankowych, przy których zakładaniu jest jedynie pośrednikiem. Podobnie jest z Kontem Oszczędnościowym, na którym przechowywane przez nas pieniądze, tak naprawdę procentują w Getin Banku. Ale zajmijmy się dziś tym produktem dokładniej i opiszmy go od a do z.


Konto Oszczędnościowe w Open Finance może być zakładane jedynie przez obecnych już klientów, gdyż wprowadzony został wymóg posiadania Konta Optymalnego, które to jest rachunkiem osobistym owego pośrednika. Oczywiście założenie jest darmowe, podobnie z resztą jak późniejsze prowadzenie.

Oprocentowanie, na jakie obecnie możemy liczyć to 4% w skali roku do dnia 14 kwietnia 2012 roku oraz 2% po tej dacie. Open Finance zastrzega sobie jednak prawo do wydłużenia promocji. Częstość kapitalizacji odsetek zależna jest od tego, kiedy dany rachunek założyliśmy. Jeżeli uczyniliśmy to przed 8. lutego 2012 roku, odsetki naliczane są codziennie. Jeżeli Konto Oszczędnościowe w Open Online (tak się nazywa internetowy oddział Open Finance, gdzie konto jest obsługiwane) założyliśmy później, kapitalizacja następuje ostatniego dnia każdego miesiąca.

Ważną rzeczą jest również podatek Belki, który musi zostać odprowadzony od naszych zysków kapitałowych. Wynosi on 19% i od 1. kwietnia 2012 roku zaokrąglany jest do pełnych groszy w górę.

Pierwszy przelew elektroniczny w miesiącu jest za darmo, za każdy kolejny zapłacimy 4,99zł. Trochę inaczej jest z przelewami robionymi z naszego Konta Oszczędnościowego w Open Finance przez telefon. W tym przypadku pierwszy przelew kosztuje nas 4,99zł, a każdy następny 9,99zł.

Ten sam cennik co przy przelewach jednorazowych, obowiązuje również przy zleceniach stałych.

Z innymi opłatami możemy spotkać się w momencie zażądania papierowego wyciągu z konta, który kosztuje 4,99zł. Wyciąg w formie elektronicznej jest już darmowy.

Każdy posiadacz Konta Optymalnego w Open Finance ma możliwość otworzenia do trzech Kont Oszczędnościowych. Jest to przydatna opcja, gdyż mamy do wykorzystania wtedy aż trzy darmowe przelewy w miesiącu – po jednym do każdego rachunku. Dodatkowo możemy odkładać jednocześnie na różne cele.

Zobacz także

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,