KontoW dzisiejszych czasach, coraz więcej młodych ludzi posiada konto bankowe. Konta takie charakteryzują się przede wszystkim brakiem opłat za założenie i prowadzenie, a także ze wszelkie podstawowe funkcje, z których korzystają młodzi ludzie. Konto bankowe dla nieletnich można założyć już od 13 lat, jednak potrzebna jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

W dzisiejszym artykule opiszemy najpopularniejsze konta dla osób niepełnoletnich, jakie można zakładać z bankach w Polsce.

izzyKONTO w mBanku

Jest to z pewnością najpopularniejszy rachunek dla osób niepełnoletnich. Posiadające taki rachunek, nie musimy płacić nie tylko za założenie i prowadzenie, ale również za wszystkie przelewy, za posiadanie karty debetowej, a także za wypłaty z bankomatów Euronet, BZ WBK, cash4You, eCard.


Konto to może być założone od 13 lat, a po ukończeniu pełnoletniości możemy przekształcić je w eKonto dla dorosłych.

e-Konto<30 w BZ WBK

Kolejny rachunek, który można założyć już od 13 roku życia, jednak w tym wypadku możemy go posiadać aż do ukończenia 30 lat. Założenie tego konta dla nieletnich, a także jego prowadzenie jest darmowe. Nie zapłacimy również za przelewy przez Internet, a także posiadanie karty bankomatowej. Darmowe wypłaty z bankomatów BZ WBK.

Konto Maax w BGŻ

To konto dla niepełnoletnich nie jest już tak darmowe jak poprzednie. Oczywiście nie zapłacimy za założenie i prowadzenie, jednak przelewy przez Internet kosztują już 50gr od każdego wykonanego. Prowadzenie karty jest darmowe tylko, jeżeli w każdym miesiącu wykonujemy nią transakcje bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 300zł, w przeciwnym wypadku zapłacimy 2zł za miesiąc.

To konto dla nieletnich może być założone dla osób od 13 do 18 lat.

Konto młodzieżowe w Inteligo

To konto dla osób niepełnoletnich jest również bardzo popularne. Dzieje się tak głównie ze względu na dużą popularność banku PKO BP, który prowadzi Inteligo. Mamy możliwość bezpłatnego wpłacania i wypłacania pieniędzy w placówkach PKO BP, a także w bankomatach tego banku, których jest bardzo dużo. Prowadzenie tego konta jest darmowe, jeżeli miesięczne saldo rachunku jest większe niż 100zł, w przeciwnym razie zapłacimy 5zł za miesiąc. Przelewy przez Internet są darmowe, prowadzenie karty również, jeżeli wykonujemy transakcje bezgotówkowe o wartości przynajmniej 100zł miesięcznie, jeżeli nie, zapłacimy 1zł za miesiąc.

Przedstawione powyżej rachunki są najpopularniejszymi kontami bankowymi dla niepełnoletnich. Oczywiście nie oznacza to, iż w innych bankach nie ma możliwości założenia takiego rachunku.

Zobacz także

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,